HISTORIE

MUŽI

Tým mužů vznikl již před mnoha lety, tehdy šlo o partu kamarádů, kteří chodili proti sobě hrát. Teprve před několika lety jsme se přihlásili do florbalové soutěže s názvem: 2. Opavská florbalová liga, která má, co se týče kvality hry velmi dobrou úroveň. Stali jsme se také členem spolku TJ Kravaře.
Po čtyřech sezónách ve 2. Opavské lize se nám konečně podařilo tuto ligu vyhrát. Další sezóny jsme již hráli vyšší soutěž, a to 1. Opavskou ligu, která už má herní úroveň oficiální soutěže. V první sezoně se nám dařilo, a dokonce nám podařilo vyhrát základní část ale bohužel následné play-off se nám moc nepovedlo.
V sezóně 2014/2015 jsme založily B-tým, který byl složen výhradně z juniorů (15-17 let). B-tým hrál 2.opavskou ligu. Cílem bylo ať si junioři zahrají a sbírají cenné zkušenosti z mužského florbalu. Po dvou letech, kdy jsme měli dva týmy několik starších hráčů skončilo a došlo ke spojení v jedno mužstvo.  V současnosti je v celém týmu mužů, stálých 10 členů a asi 15 dalších členů. Hrajeme Opavskou ligu a tréninky máme spojeny s dorostem.

ŽÁCI

Úzce spolupracuje s organizací CVČ Kravaře (centrum volného času), kde se nám podařilo vybudovat mládežnickou základnu, která by mohla být v budoucnu velkým přínosem pro náš mužský tým, ale i pro jiné týmy hrající vyšší soutěže. Vedeme v rámci CVČ kroužek florbal, zde máme něco kolem 60 hráčů od 2. do 9. třídy ZŠ. Před několika lety jsme vybrali z kroužku 20 šikovnějších kluků, založily z nich tým, a začali s nimi více trénovat. Po roce trénování jsme je přihlásili do neoficiální opavské soutěže (ligy) škol, kterou jsme v sezóně 2013/2014 vyhráli. Bohužel další sezónu liga byla zrušena, a tak jsme byli nuceni hrát pouze přátelská utkání s týmy z blízkého okolí.
V současnosti úzce spolupracujeme ze sportovním klubem S.K. P.E.M.A. Opava, a pod její hlavičkou hrajeme oficiální soutěže ČFBU. V žácích tak máme obsazeny dvě kategorie: mladší žáky a starší žáky. Oba žákovské týmy mají společné tréninky a vždy koncem září začínají hrát oficiální soutěže. (Moravskoslezský přebor starších žáků A, Moravskoslezská liga mladších žáků). V těchto kategoriích máme docela slušné výsledky. Mladší žáci ovládli několik turnajů. Tým starších žáků skončil v sezóně 2016/2017 na 3. místě v celkové tabulce soutěže.

 

DOROST

V sezóně 2017/2018 budeme mít poprvé také tým dorostu. Stejně jako žáci působí tým dorostu pod hlavičkou S.K. P.E.M.A. Opava. Kluci hrají oficiální soutěž ČFBU Moravskoslezská liga dorostenců“. Náš tým tvoří kluci, kteří skončili u starších žáků a dorostenci, kteří se loni neprosadili v Opavě, tým by mělo doplnit i několik kluků s Hradce nad Moravicí s nimiž také spolupracujeme.